STOPY TOTALITY

Zastoupení Evropské komise v ČR a Zapomenutí, o. s. Vás zvou na putovní výstavu Stopy totality zaměřenou na příběhy lidí z období převážně 50. let minulého století ilustrované rodinnými fotografiemi.

Putovní výstava Stopy totality prezentuje na několika panelech příběhy z padesátých let ilustrované rodinnými fotografiemi a doložené dobovými dokumenty a tiskem. Výstava vznikla ve spolupráci se žáky a studenty zapojených škol, kteří pátrali ve svém nejbližším okolí po příbězích, jež se odehrály v padesátých letech minulého století. Výstava Stopy totality je doplněna o ukázku výstavy Zmizelí sousedé (Židovské muzeum v Praze ve spolupráci se Zapomenutí, o.s.).

Výstava je prezentována v prostorách knihovny Evropského domu: Jungmannova 24, 110 00 Praha 1.

V rámci projektu Stopy totality jsou pro zájemce připraveny odborné semináře na téma tzv. „malých dějin“ padesátých let, které jsou určeny především žákům a studentům ve věku 12 až 19 let. Rozsah aktivity je uzpůsoben potřebám školy. Základem je odborná přednáška se zaměřením na malou historii spojená s konkrétní ukázkou studentských výstupů projektu. Širší nabídka zahrnuje interaktivní seznámení s obsahem výstavy a propojení malé a velké historie.

Stopy totality je akreditovaný vzdělávací projekt občanského sdružení Zapomenutí, který je spolufinancován evropskými fondy z Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost MŠMT. V Evropském domě je tento projekt prezentován v rámci Evropského roku občanů 2013.

Pro více informací a objednání odborných seminářů se můžete obrátit na pracovníka Evropského domu:

Martin Pelc, telefon: 255 708 255, e-mail: knihovna@evropskydum.cz

Vstup je zdarma!

 
zpět