REFLEXE I., výstava fotografií Alexandra Ivanova

První část dvoudílné výstavy fotografií v rámci 7. ročníku FESTIVALU BULHARSKÝCH FILMŮ „Svět kolem nás je reflexí našich duší“ – motto výjimečné sbírky fotografií s názvem Reflexe. Výstava představuje dvě Bulharska – jedním je industriální země a tím druhým panenská a člověkem nedotčená příroda.

První část dvoudílné výstavy fotografií v rámci 7. ročníku FESTIVALU BULHARSKÝCH FILMŮ

„Svět kolem nás je reflexí našich duší“ – motto výjimečné sbírky fotografií s názvem Reflexe. Výstava představuje dvě Bulharska – jedním je industriální země a tím druhým panenská a člověkem nedotčená příroda. Na otázku, zda by měla být fotografie společensky angažovaná, odpovídá fotograf Alexandr Ivanov, že: „…člověk by skutečně neměl sám sebe omezovat a dělat, že některé věci neexistují. Vlastně věci kolem nás jsou takové, jaké jsou. Nechci je zkrášlovat, ani zošklivovat. Chci je ukazovat tak, jak na mě zapůsobily. A možná zrovna v tom je síla fotografie, protože skrz ni, může člověk vyjádřit přímo sebe a své myšlenky.“

Umělecký fotograf Alexandr Ivanov o sobě rád říká, že focení je pro něj smysl života. Fotografuje svůj rodný kraj a zemi od chvíle, co se mu do ruky dostal první černobílý film. Popularitu mu přinesla pozoruhodná výstava 360° Bulharska – emocionální poslání o nutnosti péče a ochrany světa kolem nás.

Výstavu můžete v Evropském domě zhlédnout každý všední den od 10 do 18 hod (v pátek do 17 hod).

 

Pozvanka_REFLEXE_BKI [1 354 kB]
 
zpět