Moravští Chorvati: Zapomenutá menšina

Zastoupení Evropské komise v České republice, Sdružení občanů chorvatské národnosti v ČR a Velvyslanectví Chorvatska v ČR Vás srdečně zvou na výstavu fotografií „Moravští Chorvati: Zapomenutá menšina“.

Zastoupení Evropské komise v České republice, Sdružení občanů chorvatské národnosti v ČR a Velvyslanectví Chorvatska v ČR Vás srdečně zvou na výstavu fotografií „Moravští Chorvati: Zapomenutá menšina“.

Za několik měsíců Chorvatsko vstoupí do Evropské unie. Při té příležitosti bychom rádi představili chorvatskou národnostní menšinu, která žije na území České republiky již od 16. století. Kdo jsou tito "Moravští Chorvati" a proč se toho o nich ví tak málo? Dozvíte se v rámci semináře, který Zastoupení Evropské komise v ČR pořádá společně se Sdružením občanů chorvatské národnosti v ČR a Velvyslanectvím Chorvatska v ČR dne 21. května 2013 od 17 hodin.

Program:

  • Tři chorvatské vesnice na jižní Moravě - jazyk, kultura, identita
  • Řešení "chorvatské otázky" po roce 1945
  • Chorvatská menšina v ČR dnes

V rámci semináře vystoupí:

  • Mgr. Tomáš Dvořák, PhD., historik
  • Mgr. Andrej Novik, lingvista
  • Mgr. Lenka Kopřivová, Sdružení občanů chorvatské národnosti v ČR

Po skončení semináře bude od 19 hodin následovat slavnostní zahájení výstavy „Moravští Chorvati: Zapomenutá menšina“. Součástí akce bude výstava „Čarovné Chorvatsko“ chorvatského fotografa Marka Vrdoljaka.

 

Více informací na www.moravstichorvati.cz

Pozvánka [280 kB]
 
zpět