EVROPA BEZ BARIÉR / EUROPE WITHOUT BARRIERS

Zastoupení Evropské komise v České republice, Evropský parlament – Informační kancelář v ČR, Úřad vlády ČR a Rada pro mezinárodní vztahy Vás srdečně zvou na výstavu fotografií „Evropa bez bariér“.

Výběr uměleckých děl studentské výstavy plakátů z roku 2009

Umělecká díla studentů z celé Evropské unie, která byla vybrána v rámci soutěže pod názvem „Evropa bez bariér“ pořádané u příležitosti českého předsednictví Evropské unie, jsou důkazem toho, že evropský projekt má pro mladé lidi svou přitažlivost. Tvůrci plakátů na tuto evropskou cestu pohlížejí každý jinak, nabízejí nám vize, které mohou pobavit, inspirovat, vyvolat kritiku i odrážet čirý optimismus.

Následující výstava dvaceti nejlepších prací díky nim otevírá vzácný pohled na očekávání dnešní společnosti nejen vůči evropskému integračnímu procesu. Rok 2013 byl Evropskou unií vyhlášen Evropským rokem občanů. Před dvaceti lety byl v Maastrichtské smlouvě poprvé položen právní základ občanství EU. V průběhu Evropského roku občanů bude v celé EU organizována řada akcí, které mají za cíl informovat lidi o tom, jak mohou svých práv co nejlépe využívat. Jeden rok před volbami do Evropského parlamentu, které se budou konat v roce 2014 je Evropský rok občanů také vhodnou dobou k rozsáhlé diskusi o budoucnosti EU a o reformách ke zlepšení každodenního života občanů.

Koordinací Evropského roku byl v České republice pověřen Úřad vlády ČR. Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s Evropským parlamentem – informační kanceláří v ČR a Radou pro mezinárodní vztahy uspořádalo tuto výstavu. Projektu se zúčastnilo 186 studentů z 10 vysokých výtvarných škol po celé České republice.

Stránky Evropského roku občanů 2013: http://www.europa.eu/citizens-2013

 
zpět