BULHARSKÝ KOMIKS, dvoudílná výstava současného bulharského komiksu

Výstava českému divákovi představí úplně první národní výstavu bulharského komiksu. Kurátor pražské výstavy Anton Stajkov je i jedním z iniciátorů projektu v Sofii.
Prahu ovládne bulharský komiks postupně. První část výstavy bude představena v Evropském domě a o týden později dorazí její druhá část do kavárny kina Lucerny. Obě jsou součástí doprovodného programu 6. ročníku Festivalu bulharských filmů.
Úspěch a velká účast komiksu v bulharských médiích během posledních tří let jsou zásluhou především nekonečného úsilí Projektu Duha. Projekt Duha je sdružení, které založili kamarádi – umělci z oblasti komiksu. Patří k týmu legendárního bulharského komiksového časopisu Duha.
Svou různorodostí a spoustou podob – od klasického komiksu po underground – se výstava neopakovatelně sžívá s atmosférou festivalu.
Autoři, kteří budou v Praze představeni dvěma kolekcemi, jsou absolventi uměleckých akademií, někteří z nich pracují u filmu, v reklamě nebo na poli literatury.
Vystavující umělci: Evgenij Jordanov, Penko Gelev, Petar Stanimirov, Dimitar Stojanov-Dimo, Rumen Čaušev, Rosen Mančev, Sotir Gelev, Vladimir Konovalov, Nikolaj Dodov
Hlavní kurátor: Anton Stajkov

 

Pozvanka [129 kB]
 
zpět